Mozgás
Cikkek
Callanetics,T-Tapp
2017.03.08
jéééé,most látom,milyen régen irtam ide.Hiába no,kissé zsúfolt életem,folyamatos nyüzsgésem, és az,hogy mindig keresek valami újat.....megteszi a hatását :)
Szóval.....tök jól vagyok :)
Yuhéééé.... :)
2013.04.25
közeledik a hétfőőőőőő!!!!!
.........éssssss.......voltam órán :) :) :) :)
Hiány
2013.03.11
Ha azt mondom,hogy veszettül hiányzik a jóga,akkor nem mondok igazat.
Annál sokkal-sokkal jobban hiányzik.
A jogáról.....
2012.12.19
Szerettem volna folytatni a Jogas bejegyzesemet,de sajnos nem sikerült.
Mobil internetet használok most (érted stickes) mert szolgáltatót váltottunk,bekotottek mindent,de sajna a net valami oknál fogva nEm múkódik még,a mobil netezésnél meg egyszerűen nem engedi az iPodon a bejegyzés végére a górgetést és így nem tudom folytatni.......
Gondolatok a mozgásról
2012.03.16
A mozgásra szükségem van.Nem elégít ki az,amit egyedül vagyok képes megcsinálni.
Gerincjóga,Hathajóga
2012.03.14
A jóga nem mindenkié. Másképp: nem mindenki alkalmas a jógára. De aki csak egyszer is megtapasztalja az idő megállását, a test leigázásának örömét, az nehezen szakad el tőle.
A múlt héten elkezdtem jógázni.Ez volt az első foglalkozás és egyedül voltam.Bár megtartotta az órát az előadó/vezető,de sejtettem,hogy baj lesz...............
Kis kiegészítés: most,szeptemberben indult Esther Ekhart oldalán egy nyílt bemutató hónap.Rendszeresen tölt fel videókat.A testhelyzetekhez az oldalán találni pontos kivitelezési utasításokat.Aki az alapokat ismeri,érdemes belekezdenie.
Itt a link az első heti anyaghoz: Standing poses class 1: http://www.ekhartyoga.com/video/0_6rshvp0a
Standing poses class 2 : http://www.ekhartyoga.com/video/0_gpnjsbkt
Standing poses class 3 : http://www.ekhartyoga.com/video/0_vfszez36
Walking és 5 tibeti
2011.10.19
Az öt tibeti rítus az összerendelt, rendszeresen végzett mozgásgyakorlatokkal segíti legnagyobb kincsünk az egészség megtartását, vagy visszanyerését. A gyakorlatokat mindenki saját tempójának megfelelően tudja elsajátítani. *Röviden az 5 tibeti rítusról:* A történetéhez csak annyit, hogy egy angol ezredes, nevezzük Bradford ezredesnek, az 1930-as években indiai szolgálata során hallott egy láma csoportról, akik felfedezték az "Ifjúság Forrását". Egy öregemberről meséltek neki, aki ez alapján hihetetlenül erős, egészséges, és férfias lett vénségére. A téma módfelett felkeltette érdeklődését, és amikor nyugdíjba ment, utánanézett a dolognak, kinyomozta és felkereste a lámákat. Négy évet töltött egy Lámakolostorban. Itt megtanították az 5 gyakorlat rendszerére, melyet minden nap el kell végezni. A lámák a gyakorlatokat "rítusnak" nevezték,melynek alapja a tibeti jóga 21 gyakorlata volt, melyet leegyszerűsítettek 5-re. Badford ezredes a gyakorlatok végzéséhez szükséges bemelegítő gyakorlatokat, továbbá egy 6. gyakorlatként a légzésre vonatkozó ismereteket is elsajátította. Ezen túlmenően az ételek kiválasztására, párosítására és az étkezés rendjére vonatkozóan is fontos ismereteket szerzett. Nagy változáson ment át, és amikor visszatér a Láma kolostorból, hetvenes évei elején járt, és úgy nézett ki mint egy 35 éves ember. Péter Kelder 1939-ben, Badford Ezredessel való beszélgetésére hivatkozva, a gyakorlatokról egy 32 oldalas kis könyvecskét írt. Ez lett az alapja a módszer elterjedésének.
Bemelegítés és a rítusok (helyes kivitelezés,- hatásaik)